ESL One Ķelne 2018

2018. gada vasarā no 6. līdz 8. jūlijam Ķelnē norisināsies e-sporta jeb kibersporta sacensības ESL One Cologne 2018. ESL One sacensības ir viens no pasaulē prestižākajiem videospēļu Counter-Strike: Global Offensive un Dota 2 turnīriem.

E-sporta Counter-Strike: Global Offensive turnīrs ESL One Cologne 2018 norisināsies Eiropā lielākajā daudzfunkcionālajā LANXESS arēnā ar ietilpību no 18 500 līdz 20 000 skatītājiem. Mērojoties spēkiem tūkstošiem fanu priekšā, turnīrā piedalīsies 16 pasaulē labākās CS:GO komandas. Komandu turnīri norisināsies no 3. līdz 5. jūnijam, taču fināla turnīri – ceturtdaļfināls, pusfināls un fināls, no 6. līdz 8. jūlijam.

Pasaulē prestižākās kibersporta sacensības Ķelnē norisināsies jau piekto gadu pēc kārtas. ESL One turnīrs Vācijas pilsētā rīkots jau 2014. gadā, 2015.gadā, 2016. gadā un 2017.gadā. 2017. gada turnīrā ar balvu fondu 250 000 dolāru apmērā, uzvaru izcīnīja komanda SK Gaming. 2018. gada turnīra balvu fonds pieaudzis, sasniedzot 300 000 dolāru.

Kā pirmās divas komandas, kuras tika uzaicinātas dalībai e-sporta sacensībās Ķelnē ir SK Gaming un Cloud9. Abas komandas tiek dēvētas par šī brīža labākajām CS:GO komandām pasaulē. SK Gaming ir viena no vadošajām kibersporta komandām pasaulē, kura izcīnījusī uzvaras vairākos prestižos e-sporta turnīros, tai skaitā ESL One Ķelnē 2015. gadā un 2016. gadā. Savukārt komanda Cloud9 ir demonstrējusi lieliskus sniegumu nesenākajos e-sporta turnīros, taču Ķelnē uzvaru vēl nav izcīnījusi.

Uzaicinājumu piedalīties kibersporta sacensībās Ķelnē 2018. gadā saņēma arī tādas komandas kā Australis, BIG, FaZe Clan, Fnatic, G2 Esoprts, Team Liquid, mousesports, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas un ENCE eSports. Pārējās turnīra dalības vietas kvalifikācijā iegūst divas komandas, kas kvalificējas no Eiropas, kā arī pa vienai komandai no Ziemeļamerikas un Āzijas. Kvalifikācija turnīri Eiropas un Ziemeļamerika reģioniem norisinājās no 2018. gada 2. maija līdz 3. maijam, savukārt Āzijas komandām no 5. maija līdz 6. maijam. Labākās komandas slēgtajā kvalifikācijā startēja 2018. gada maija beigās. Kvalifikācijā tiesības piedalīties turnīrā ieguva komandas North (Eiropas kvalifikācijas komanda #1), Gambit Esports (Eiropas kvalifikācijas komanda #2), Renegades (Ziemeļamerikas kvalifikācijas komanda) un B.O.O.T-dream[S]cape (Āzijas kvalifikācijas komanda).

ESL One Cologne 2018 turnīrs ir daļa no Intel Grand Slam turnīra. Ķelnes turnīrs ir īpaši nozīmīgs, jo kāda no komandām, būs tuvāk iespējai iegūt 1 000 000 dolāru naudas balvu, par četrām uzvarām premium turnīros.

Vai uzvaru Ķelnē izcīnīs kāda no favorītiem – Cloud9 un SK Gaming? E-sporta totalizators un kibersporta fanu prognozes ESL One 2018. gada turnīram Ķelnē ir visdažādākās. Turnīrā piedaloties labākajām profesionālajām CS:GO komandām, sacensība būs spraiga un tikai labākās iegūs tiesības sacensties uz LANXESS arēnas galvenās skatuves tūkstošiem skatītāju priekšā gan arēnā, gan televīzijas un interneta tiešraidēs.

2018. gadā ESL One turnīri Dota 2 aizvadīti Gentiga, Malaizijā, Katovicē, Polijā un Birmingemā, Lielbritānijā, savukārt ESL One turnīri Counter-Strike: Global Offensive – Belo Horizonte, Brazīlijā. Bez turnīra Ķelnē, šajā gadā vēl gaidāmi ESL One Dota 2 un Counter-Strike turnīri Ņujorkā, ASV un Hamburgā, Vācija.

About

Categories: cs